Samochody ciężarowe

Badania techniczne samochodów ciężarowych – kompleksowa oferta

Regularne badania stanu technicznego pojazdu są obowiązkiem zarówno kierowców samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Pierwsze badanie techniczne samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 t jest konieczne przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji. Kolejne badanie powinno się odbyć przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i jednocześnie nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego;  kolejne zaś – cyklicznie co roku.

Badanie techniczne jest szczególnie ważne w przypadku samochodów ciężarowych

Pojazdy bez ważnego badania technicznego, czy to samochody osobowe, czy ciągniki rolnicze, nie mogą uczestniczyć w ruchu drogowym. W przypadku samochodów ciężarowych brak ważnego badania technicznego może być jednak wyjątkowo uciążliwy. Samochody ciężarowe są przeznaczone do przewozu różnego rodzaju ładunków, więc brak ważnego przeglądu technicznego będzie uniemożliwiał pracę i narazi właściciela na duże straty finansowe. Co więcej, u większości ubezpieczycieli brak ważnego badania technicznego grozi automatycznym wygaśnięciem polis OC i AC.

Z uwagi na dalekie trasy i duże obciążenie samochodów ciężarowych, dla bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonywanego badania technicznego. W naszej stacji kontroli pojazdów w Przemyślu możecie liczyć na pełny i dokładny przegląd, wykonany przez wykwalifikowanych specjalistów. Nasi fachowcy posiadają wieloletnie doświadczenie i mają do dyspozycji wszelkie narzędzia niezbędne do przeprowadzenia kompletnego badania technicznego samochodu ciężarowego. W trakcie przeglądu zostanie sprawdzone nadwozie i podwozie, a także systemy bezpieczeństwa, oświetlenia i hamowania, oraz układ kierowniczy. Ponadto samochód ciężarowy zostanie sprawdzony pod kątem ewentualnych wycieków płynów eksploatacyjnych oraz pod względem emisji spalin.

VMDesign logo Script logo