Pierwsze badania techniczne pojazdów

Badania techniczne wymagane od kierowców jeżdżących po polskich drogach, dzieli się na badania okresowe, badania dodatkowe oraz badania co do zgodności z warunkami technicznymi. Pierwsze badanie techniczne pojazdu jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Pierwsze badanie techniczne nowego samochodu (nieużywanego wcześniej, np. kupionego w salonie), należy wykonać przed upływem trzech lat od daty pierwszej rejestracji. Badaniu temu nie podlega nowy pojazd, na którego typ zostało wydane świadectwo homologacji lub decyzja zwalniająca z obowiązku homologacji. Ponadto wykonujemy pierwsze badania techniczne pojazdów sprowadzonych z zagranicy, zgłoszonych do ponownej rejestracji i pojazdów zabytkowych.

Badanie techniczne – jak często należy je wykonywać?

OSKP w Przemyślu dysponuje sprzętem i wykwalifikowaną kadrą co umożliwia wykonywanie pierwszych badań technicznych Gdy kierowca wykona pierwsze badanie auta, kolejne przeglądy techniczne pojazdu musi wykonywać regularnie – kolejny po dwóch latach po pierwszym przeglądzie, a następne - już co roku. Nieco inaczej wygląda to w przypadku ciągników rolniczych, które muszą być poddawane badaniu nieco rzadziej - co dwa lata.

W Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Przemyślu wykonujemy kompleksowe badania techniczne (w tym pierwsze) pojazdów różnego typu. Obsługujemy:
- samochody osobowe
- auta dostawcze o DMC do 3,5t
- samochody ciężarowe
- autobusy
- ciągniki siodłowe
- ciągniki o DMC do 3,5t
- przyczepy, naczepy
- auta nauki jazdy
- taksówki
- motocykle, motorowery, quady
- terenowe 4x4

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Przemyślu przeprowadza badania techniczne "od ręki". Jednak mając informację o planowanym badaniu, możemy lepiej zaplanować nasz czas pracy, a Ty unikniesz kolejek. Zachęcamy do umawiania się na badanie techniczne w naszej stacji!

Zapraszamy do zapoznania się z obowiązującym w naszej stacji kontroli pojazdów cennikiem badań okresowych i przeglądów technicznych, który jest aktualnie obowiązującym cennikiem uregulowanym przez Ministerstwo Infrastruktury.

VMDesign logo Script logo