Okresowe badanie techniczne

Badanie okresowe pojazdu ma na celu sprawdzenie stanu i ewentualną wymianę części i płynów eksploatacyjnych. Częstotliwość przeglądów okresowych określana jest indywidualnie w zależności od modelu i wersji silnikowej auta. Badanie techniczne tego typu nie jest obowiązkowe, jednak okresowe dokonywanie przeglądów pozwala utrzymać gwarancję producenta. Przegląd techniczny to ponadto gwarancja bezpieczeństwa – regularnie serwisowany samochód jest mniej awaryjny.

W OSKP w Przemyślu okresowe badanie techniczne obejmuje wymianę oleju silnikowego i filtra oleju. W zależności od firmy, modelu i przebiegu lub wieku auta, do badania należy włączyć dodatkowe czynności. Są to m.in. :

- wymiana filtra powietrza;
- wymiana płynów: hamulcowego lub chłodniczego;
- wymiana rozrządu;
- sprawdzenie stanu zawieszenia;
- sprawdzenie stanu układu hamulcowego, kierowniczego i wydechowego;
- komputerowa diagnostyka auta;
- sprawdzenie prawidłowego ciśnienia w oponach.

Okresowe badanie techniczne w OSKP w Przemyślu – co należy wiedzieć

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Przemyślu, gdzie wykonywane są m.in. okresowe badania techniczne W Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Przemyślu od kierowców wykonujących okresowe badanie techniczne wymagane jest posiadanie dowodu rejestracyjnego pojazdu. W przypadku przeglądu okresowego przed pierwszą rejestracją w kraju, należy mieć przy sobie pozwolenie czasowe wystawione przez Wydział Komunikacji lub dowód rejestracyjny z kraju poprzedniej rejestracji (w przypadku Pozwolenia Czasowego – ksero zagranicznego dowodu rejestracyjnego). Jeśli pojazd jest wyposażony w instalacje gazową lub urządzenie podlegające Dozorowi Technicznemu potrzebny jest protokół z badania tego urządzenia wystawiony przez odpowiedni organ Dozoru Technicznego. Poddając okresowemu badaniu technicznemu pojazdu zasilanego gazem, poza dowodem rejestracyjnym wymagany jest protokół lub Decyzja Transportowego Dozoru Technicznego (TDT) dotyczące badania zbiornika.

W OSKP w Przemyślu wykonujemy okresowe badania techniczne pojazdów do 3,5 t, motocykli i motorowerów oraz przyczep ciężarowych i specjalnych do 3,5 t. Jeżeli szukasz miejsca gdzie kompleksowo i profesjonalnie zadbasz o swoje auto - zapraszamy do naszej stacji diagnostycznej w Przemyślu!

VMDesign logo Script logo