Motocykle, Motorowery

Badania techniczne motorowerów i motorów – zbadaj sprawność swojego pojazdu i zyskaj poczucie bezpieczeństwa

Pierwsze obowiązkowe badania techniczne, którym musi być poddany każdy uczestniczący w ruchu drogowym motorower, powinny się odbyć w ciągu 3 lat od dnia rejestracji pojazdu, a każde kolejne badania powinny być wykonywane cyklicznie przed upływem 2 lat od poprzedniego. W przypadku motocykla, potocznie nazywanego motorem, pierwsze badania techniczne należy wykonać nie później, niż po upływie 3 lat od dnia pierwszej rejestracji pojazdu, kolejne po dwóch latach, a następne regularnie co rok. Warto jest pilnować terminów kolejnych badań, gdyż brak aktualnego przeglądu technicznego może się wiązać z poważnymi konsekwencjami. Jeśli policja stwierdzi, że dany motorower nie posiada ważnych badań technicznych i nie nadaje się do uczestniczenia w ruchu drogowym, może go odholować na parking policyjny, a właściciela obciążyć wysokimi kosztami.

Na czym polega badanie techniczne motorowerów i motorów?

Podczas badania technicznego motoru i motoroweru zostanie sprawdzona zgodność danych identyfikacyjnych w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym, system oświetlenia, działanie sprzęgła i hamulców, pojemność silnika i osiągane prędkości, a także układ kierowniczy i wydechowy. W naszym zakładzie podchodzimy poważnie i fachowo do wszystkich badań technicznych. Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę. Nasi diagności za pomocą odpowiednich, profesjonalnych narzędzi sprawdzą stan kluczowych mechanizmów odpowiedzialnych za prawidłowe działanie motoru czy motoroweru. Zwrócą również uwagę na emitowane zanieczyszczenia i porównają ich poziom z normami ochrony środowiska. Dzięki regularnym badaniom technicznym, przeprowadzanym w naszej stacji kontroli pojazdów, unikniecie nieprzyjemności i stresujących sytuacji wynikających z braku ważnych badań lub niedopatrzeń podczas przeprowadzonego, ważnego przeglądu.

Dodatkowe badania techniczne

Jeśli miałeś wypadek lub stłuczkę, albo dostałeś w prezencie używany motor, motorower, albo samochód osobowyzapraszamy do skorzystania z oferty dodatkowych badań technicznych prowadzonych przez stację kontroli pojazdów w Przemyślu. Dzięki dodatkowym badaniom zyskasz pewność, że Twój pojazd jest w pełni sprawny i nie zagraża ani Tobie, ani bezpieczeństwu pozostałych uczestników ruchu drogowego. 

VMDesign logo Script logo