Dodatkowe badania techniczne

Dodatkowe badania techniczne pojazdów przeprowadzane są niezależnie od badań okresowych. Badaniom dodatkowym podlegają między innymi pojazdy, które:
dodatkowe badania techniczne w Przemyślu - zostały skierowane na badania przez policję lub starostę, w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub środowisku;
- są przeznaczone do przewożenia materiałów niebezpiecznych;
- zostały skierowane na pierwsze badanie przez starostę, w celu ustalenia nieznanych danych technicznych pojazdu;
- przystosowano do wykorzystywania jako taksówka, pojazd uprzywilejowany, do nauki jazdy lub do ciągnięcia przyczepy;
- posiadają instalację gazową;
- uczestniczyły w kolizji, wypadku drogowym;
- nie posiadają dowodu rejestracyjnego, ponieważ ten został zatrzymany przez policje;
- a także w celu sprawdzenia mechanizmów i zespołów w pojazdach: geometrii kół, amortyzatorów, luzów w zawieszeniu, toksyczności spalin, świateł mijania i drogowych itp.

Dodatkowe badania – kiedy są konieczne?

Dodatkowe badanie techniczne pojazdu najczęściej należy wykonać gdy już użytkujemy auto jakiś czas – po kolizji drogowej, po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego przez policję itp. Jednak na dodatkowe badanie techniczne możemy zostać wysłani jeszcze przed rejestracją zakupionego auta. Takie badanie jest wymagane np. gdy okaże się, że brakuje niezbędnych do rejestracji auta danych  albo istnieje podejrzenie, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska. Wówczas badanie w stacji kontroli pojazdów wykonujemy na własny wniosek, lub po skierowaniu przez starostę.

Na dodatkową wizytę w okręgowej stacji kontroli pojazdów mogą również zostać skierowane pojazdy sprowadzone z zagranicy, nawet jeśli mają aktualny przegląd techniczny uznawany na terenie Polski.

VMDesign logo Script logo