Ciągniki siodłowe

Badanie techniczne ciągnika siodłowego – kiedy należy je zrobić?

Badanie techniczne ciągnika siodłowego, tak jak i innych pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony, należy wykonać w ciągu trzech lat od dnia pierwszej rejestracji ciągnika, następne po upływie dwóch lat, wszystkie kolejne zaś – systematycznie, raz do roku.

Ciągnik siodłowy to pojazd przeznaczony do ciągnięcia innych pojazdów bez napędu za pomocą siodła – elementu umożliwiającego ruchome połączenie ciągnika z naczepą, umożliwiające płynniejsze skręcanie. Wykorzystywane do transportu różnych materiałów i przedmiotów, ciągniki siodłowe znajdują zastosowanie w wielu firmach i przedsiębiorstwach.

Badanie techniczne ciągnika siodłowego obejmuje gruntowne sprawdzenie stanu ogumienia i mechanizmów hamowania. Szczególną uwagę zwraca się na poziom wydzielanych zanieczyszczeń oraz natężenie wytwarzanego hałasu. Szczegółowo sprawdzane są również wszystkie światła i układ kierowniczy.

Regularne badania techniczne ciągników siodłowych to sprawne funkcjonowanie Twojej firmy

Dbając o stan fizyczny ciągników siodłowych, tak naprawdę dbasz o prawidłowe funkcjonowanie swojego biznesu. Dzięki dodatkowym i okresowym badaniom technicznym nie narażasz firmy na straty spowodowane przerwami w transporcie towarów. Okresowe badania techniczne pozwolą na znaczne obniżenie awaryjności pojazdów. Podczas profesjonalnegoserwisu w stacji kontroli pojazdów w Przemyślu nasi specjaliści sprawdzają m.in. poziom zużycia płynów eksploatacyjnych oraz prawidłowość działania głównych systemów pojazdu, takich jak hamulcowy i oświetlenia.

Dzięki okresowym badaniom technicznym jesteśmy w stanie wykryć psujący się element i szybciej go naprawić. Takie zapobiegliwe działanie wiąże się ze znaczną oszczędnością czasu i podwyższeniem bezpieczeństwa w trakcie transportu.

Dodatkowe badania techniczne w przypadku przewozu materiałów niebezpiecznych

W naszej ofercie znajdziecie również dodatkowe przeglądy techniczne, które są niezbędne jeśli Twoja firma zajmuje się przewozem materiałów niebezpiecznych. Podczas profesjonalnego przeglądu ciągniki siodłowe i samochody ciężarowe zostaną zbadane w sposób bardzo rygorystyczny, z uwzględnieniem wymaganych norm i przepisów bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska.

VMDesign logo Script logo