Ciągniki o DMC do 3,5 t.

Badanie techniczne ciągnika rolniczego pod okiem wyspecjalizowanych fachowców

Badanie techniczne ciągnika rolniczego powinno być przeprowadzoneprzed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następne badania muszą być wykonywane przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania. Szczególną uwagę zwraca się na kwestie bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Ciągnik rolniczy, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do prac rolnych oraz do przemieszczania pojazdów nie posiadających własnego napędu, jak na przykład przyczepy. Mimo że ciągnik rolniczy to pojazd o innym zastosowaniu niż samochód czy autobus – jego przeznaczeniem nie jest przecież przewożenie osób – to jednak ważne jest by był bezpieczny dla otoczenia i spełniał wymagane normy.

Podczas badania technicznego ciągnika rolniczego sprawdza się funkcjonalność i prawidłowość działania zespołów w sposób analogiczny do badań technicznych przeprowadzanych na innych pojazdach, takich jak na przykład ciągnik siodłowy. Kontroli podlega system oświetlenia, układ kierowniczy, a także stan zawieszenia i ogumienia, w tym głębokość bieżnika.

Dlaczego warto dokonać badania technicznego ciągnika rolniczego w naszej stacji kontroli pojazdów?

Decydując się na przegląd techniczny w stacji kontroli pojazdów w Przemyślu zyskują Państwo pewność, że Wasza maszyna znajduje się w rękach wysoko kwalifikowanych specjalistów, dla których praca jest jednocześnie pasją. Nasi fachowcy dokładają wszelkich starań, by każde badanie techniczne było dokładne i w miarę możliwości odbywało się bezzwłoczne, gdyż zdajemy sobie sprawę, że Państwa maszyny służą przede wszystkim jako narzędzia do ciężkiej pracy. Podczas badania technicznego nasi specjaliści korzystają ze specjalnych, profesjonalnych narzędzi, odpowiednich do napraw i przeglądów maszyn o dużych gabarytach, jakimi są ciągniki. Dzięki nieustannemu podwyższaniu kwalifikacji naszej kadry, możemy zapewnić, że nasi fachowcy poradzą sobie z przeglądem zarówno leciwego ciągnika, jak i najnowszego modelu maszyny rolniczej. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

 

VMDesign logo Script logo